top of page

הכתבה הזו נכתבה באחד משיאי משבר הקורונה, אבל היא רלוונטית לכל אחד ואחת שרוצים לצמוח מבחינה פיננסית – גם מחוץ למשבר בכלכלה או בשוק ההון

הנה שני נתונים, שהאמת – הצליחו להמם אותי.

58% מתושבי תל אביב-יפו סבורים שמצבם הכלכלי לא ישתנה בשל המגפה.

29% חושבים שהוא ישתפר.

ועוד מספר: 2.4% - שיעור עליית שכר הדירה בעיר בשנה האחרונה, בניגוד לרוב הערים האחרות. (הנתונים פורסמו בעיתון "הארץ", בכתבה על תל אביב והקורונה).

זו רק אני שמופתעת מהאיתנות הכלכלית של תושבי תל אביב-יפו? מה אתם חושבים על הנתונים האלה?

בכל מקרה, אם אתם בקבוצה הזו של א.נשים שהקורונה הכלכלית פסחה עליהם, אתם יכולים למנף את המצב שלכם ולעוף עוד יותר קדימה מבחינה פיננסית.

הנה כמה הצעות:

לא נוסעים לחו"ל? תפקידו את הכסף שחסכתם בקופת גמל להשקעה

אם תכננתם לטוס לטיול רציני בחו"ל – את הכסף שחסכתם, אתם יכולים להפקיד במוצר חיסכון בשם "קופת גמל להשקעה". זה במיוחד נכון עבור משפחות. אני מכירה כמה וכמה שהתבטלו להם טיולי בר/בת מצווה באלפים רבים וטובים.

למה גמל להשקעה?

דיברנו על זה כאן בעבר - זה מוצר חיסכון והשקעה מצוין. הכסף בו נזיל, יש מסלולים טובים ובתי השקעות איכותיים שיודעים לנהל את הכסף. 

אז תסתכלו קדימה, תבחרו מסלול השקעה שמתאים לטווח הזמן, ותנו לכסף הזה להתחיל לעבוד עבורכם. הרי עבדתם בשבילו קשה, ועכשיו הוא נשאר קצת מיותם. לא חבל להשכיב אותו לישון בעו"ש או בפיקדון שלא מניב כלום?

וגם מחוץ למשבר הקורונה – אני ממליצה לכם על הפקדת כסף לקופת גמל להשקעה. אפשר עד 70 אלף ₪ בכל שנה, לכל אחד מבני ובנות המשפחה.

לא הולכים למסעדות? לא יושבות בבתי קפה? שימו את הכסף בצד בכל חודש

שוב, על אותו עיקרון. תמנפו את החיסכון החודשי שנוצר לכם מהמצב שנכפה עלינו. נסו לא להתפתות לצריכה מוגזמת של ביגוד, מוצרי חשמל, סמארטפונים וכו' וכו'. תשאלו את עצמכם האם אתם באמת צריכים לקנות את המוצרים האלה? איך הם משפרים את החיים שלכם? כי בואו, עוד בגד או עוד כמה אינצ'ים בטלוויזיה לא יעשו אתכם ואתכן מאושרים. וזה גם רע לכדור הארץ.

גם מחוץ למשבר הקורונה: במקום צריכה מיותרת שלא מביאה אותנו לשום מקום, תגבירו את החיסכון החודשי שלכם. רק טוב יכול לצאת מזה.

חושבים שמצבכם הכלכלי ישתפר?

תבנו לכם תיק נכסים פיננסיים שישפר אותו עוד יותר בטווח הארוך

בישראל של 2021 לא חסרים אפיקים מניבים להשקיע בהם כסף. 

למשל, תיק השקעות. אם מסתכלים לאחור ברזולוציה של עשרות שנים, רואים בבירור שתיק השקעות מגוון ומפוזר – כזה שלא משחקים בו כל שני וחמישי - הוא אחד מהאמצעים היעילים ביותר לצבירת הון לאורך זמן. 

מה עם השקעות אלטרנטיביות? כלומר כאלה שהן לא במניות ואיגרות חוב.

רוב קרנות ההשקעה האלטרנטיביות פתוחות עבור משקיעים כשירים. בגדול, זה אומר אנשים בעלי הון נכבד. בישראל יש מבחר מעניין ואיכותי של קרנות השקעה, בתחומים כמו נדל"ן מניב, הלוואות מסוגים שונים, בארץ ובחו"ל, מימון לחברות סטארט-אפ ועוד.

השקעות אלטרנטיביות הן דרך טובה לפזר ולגוון את תיק הנכסים, ולכן הן זוכות להצלחה רבה בשנים האחרונות. 

בשורה התחתונה:

לא נפגעתם כלכלית בקורונה? אשריכם ואשריכן. אתם נמצאים במצב מעולה ואתם יכולים להפוך את התקופה הזו למקפצה פיננסית אמיתית. Just Do It!

ובכלל – אפשר להתחיל לצמוח כלכלית מכל נקודה בה נמצאים בחיים. גם להיות במינוס קטן יותר זו התחלה של צמיחה כלכלית. תחשבו על זה.

 

>>> בואו נדבר.

נמצא יחד אפיקי חיסכון והשקעה מניבים, כאלה שמתאימים לכם ולשאיפות שלכם קדימה. נבנה תיק נכסים מגוון, כזה שמתאים למטרות ועובד בשבילכם.

שרון

הקורונה לא פגעה בכם מבחינה כלכלית? תהפכו את המצב למקפצה פיננסית!

דצמבר 2020

אנשים שלא נפגעו כלכלית בקורונה.png
bottom of page